גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

שמים- ארגון, נהול והפקה

  • טלפונים ליצירת קשר: 03-5733001
  • את שעות הפתיחה במשרד: ימים א'-ה' 09:00-18:00 יום ו' 09:00-12:00
ג'אז ובלוז

ג'אז חם - סיירוס מנגן אלביס פרסלי

ארכיון תאריך: 26 מרץ 2017 - 31 מרץ 2017

משך: שעה וחצי

פתיחת הדלתות במועדון ברלה קלאב בשעה 19:30
פתיחת הדלתות במועדון זאפה בשעה 20:15


משתתפים:
סיירוס צ'סנט (Cyrus Chestnut) (ארה"ב): פסנתר
יוראי אורון: בס 
איתן איצקוביץ: תופים

חובבי ה straight-ahead ג'אז, הבלוז והגוספל ירצו להאזין לסיירוס צ'סטנט. הצליל שלו בפסנתר הוא מלא רגש, עשיר, בטוח ובמובנים רבים קלאסי – עדיין בתוך מסגרת הג'אז "הקלאסית", הוא בולט כדוגמא מקורית ומרתקת לעידון. מעבר לכישורים הטכניים המופתיים שלו, צ'סטנט תמיד משאיר רושם בל יימחה במקצבים וברעיונות מוסיקליים בלתי נשכחים, הן במוסיקה הכתובה וגם כשהוא מאלתר. הרעיון של צ'סטנט לחבר בין אלביס לג'אז מתבסס על השפעות הבלוז, הקאנטרי והגוספל שניכרות במוזיקה של אלביס. הלהיטים הגדולים של פרסלי מקבלים פרשנויות יוצאות דופן אצל צ'סטנט. הוא ידוע ביכולת האימפרוביזציה שלו, בסגנון הג'אז, גוספל ובופ הייחודי שלו.

הוא נותן את הקרדיט ליכולותיו בשנים המעצבות שבהן ניגן בכנסייה כילד. אחרי שסיים את התואר בקומפוזיציה בברקלי החל להופיע עם אמני ג'אז כמו ג'ון הנדריקס, החצוצרן טרנס בלנשארד, הסקסופוניסט דונלד האריסון ואגדות הג'אז וינטון מרסליס, דיזי גילספי, ג'ו לבאנו, פרדי האברד, צ'יק קוריאה, התזמורת הסימפונית של שיקאגו, והזמרת בט מידלר. צ'סטנט הקליט עד היום 17 אלבומים כסולן ועוד עשרות כמלווה.

צ'סטנט תמיד מצא קשר עמוק בין ג'אז ואלוהים. הוא מאמין שג'אז הוא ז'אנר מוסיקלי דתי. "אני מאמין שהיכולת לנגן מוסיקה היא מתנה מאלוהים ובכל פעם שאני מנגן אני אסיר תודה. כשאני מתיישב ליד הפסנתר זו עבודת קודש בשבילי" הוא מספר לDown Beat magazine. בריאיון ל National Public Radio הוא אומר: " אם אני יכול לשלוח אדם אחד הביתה אחרי המופע שלי כשהוא מרגיש טוב יותר ממה שהגיע- אז אני יודע שעשיתי את העבודה שלי, ואני ישן טוב בלילה"! "מאלתר אינטיליגנטי מאוד עם חוש אדיר לסווינג"  The New York Times "צ'סטנט, פסנתרן מעולה שמופיע בעשרים השנים האחרונות בהצלחה על במות הג'ז באמריקה, הוא בעצמו בית ספר לסווינג" בן שלו– גלריה, הארץ